Всесвітній день інформованості про пухлини головного мозку

8 липня медики Запоріжжя приєдналися до заходів у рамках Всесвітнього дня боротьби із пухлинами головного мозку. Сьогодні в соціальних мережах і на сайтах медичних закладів з’явилося безліч інформації про саму хворобу, методи її діагностики, лікування та профілактики.

Головна тема цього дня 2023 року — «Об’єднання заради надії: розширення прав та можливостей пацієнтів з пухлиною головного мозку». Основна мета — підвищити обізнаність населення, дати можливість підтримати недужих та тих, хто їх доглядає. У всьому світі 8 липня проходять благодійні збори на лікування тяжкохворих, дослідження, клінічні випробування та розробки інноваційних методів позбавлення від недуги. Об’єднавши зусилля, ми можемо змінити життя людей, які страждають від неоплазій, і працювати над тим, щоб у майбутньому людство назавжди забуло про хворобу.

Пухлини головного мозку — це безконтрольне зростання клітин самого мозку або метастаз, що виникли в результаті раку нирок, легень, простати, молочної залози. Точна причина початку патологічного процесу невідома. Людина може довгі роки жити й не підозрювати про розвиток новоутворення. У 29% випадків воно виявляється злоякісним, що різко скорочує якість та тривалість життя хворого.

Запідозрити недугу можна за наявності частих головних болів, запаморочень, зміни психоемоційного фону, слабкості, нудоти та блювання, рухових, мовленнєвих, слухових, зорових порушень. Яскравим симптомом виступають осередкові судоми та втрати свідомості. Для діагностики використовується КТ, МРТ чи ПЕТ.

Колектив Medinfo закликає всіх читачів бути уважними до свого здоров’я та за першої підозри на пухлину головного мозку негайно звертатися до лікаря. Чим раніше буде виявлено неоплазію, тим більше шансів на успішне звільнення від хвороби!

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також