За період війни в Україні збільшилась кількість хворих на цукровий діабет

14 листопада — Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. За даними МОЗ, в цьому році в Україні  531 200 людей мають діагноз «цукровий діабет». Торік хворих на діабет було значно менше — 489 934.

За даними Запорізького обласного Центру контролю та профілактики хвороб, у закладах охорони здоров’я області в 2022 році було зазначено 1585 хворих на діабет, серед них 124 (7,8%) дітей. Це трохи менше кількості хворих за 2020 р. (2882 зареєстрованих,  в т.ч. 283 дитини) та 2021 р.(2907 зареєстрованих, у т.ч. 281 дитина). Але якщо врахувати міграційні процеси та неможливість отримати точні дані з тимчасово окупованих територій, то ситуація виглядає не настільки райдужно.

Декілька слів про хворобу

Цукровий діабет — це хронічне порушення обміну речовин, яке супроводжується підвищенням рівня глюкози у крові. Головні його причини — дефіцит інсуліну та/або зменшення чутливості клітин до цього гормону.

Серед основних факторів ризику:

  • порушення харчування (вживання великої кількості легких вуглеводів та продуктів, які містять транс жирні кислоти;
  • наявність хвороби у близьких родичів;
  • малорухливий спосіб життя
  • надлишкова вага або ожиріння;
  • надмірне вживання алкоголю;
  • гіпертонія;
  • розлади або тривалі порушення режиму сну.

Але є ще декілька важливих факторів, які дають поштовх до розвитку цукрового діабету — психоемоційні переживання та тривалі стреси. А їх у нас з вами під час війни вдосталь. На жаль, хвороба не щадить ні дорослих, ні дітей. І чим раніше буде виявлений цукровий діабет, тим до менших ускладнень він призведе.

Про основні ознаки цукрового діабету та методи боротьби з ним читайте тут.

 

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також