Захистіть своє серце

Через захворювання серцево-судинної системи сьогодні помирає більш ніж половина українців. Значна кількість з них могли б врятуватись, якби своєчасно звертались до лікаря та приділяли час профілактичним заходам.

Як жити й не хворіти

Щоб зменшити ризик появи хвороб серця та судин:

  1. Відмовтесь від куріння! Тютюновий дим викликає судинні спазми, уповільнює доставлення кисню до мозку та серцевого м’яза. За статистикою, у курців в 4 рази частіше виникає інсульт і в 5 раз частіше — інфаркт. До того ж підвищується ризик тромбозів.
  2. Правильно харчуйтесь! Збагатіть свій раціон рибою, овочами, фруктами, зеленю. Відмовтеся від жирного м’яса, замініть його курятиною, яловичиною, рослинними білками (соєю, квасолею). Збільшуйте вживання  рослинної олії, нежирних молочних продуктів, купуйте хліб з борошна грубого помолу. Зменшуйте кількість цукру, гострих, солоних, копчених страв, сметани, майонезу, яєць, свіжого молока.
  3. Слідкуйте за вагою та підтримуйте нормальний рівень холестерину. При збільшенні ваги й показника холестерину в 5 ммоль/л змініть раціон та посильте фізичне навантаження. Якщо через деякий час ці засоби не приносять результату, зверніться до лікаря.
  4. Тримайте тіло в тонусі! Якщо ви ведете сидячий спосіб життя, виділіть хоча б 20-30 хвилин на фізичні вправи.
  5. Регулярно вимірюйте тиск. При перевищенні показників у 140/90 мм рт. ст. зверніться до лікаря та чітко виконуйте його рекомендації.
  6. Уникайте стресів та контролюйте свій психоемоційний стан. Не зациклюйтесь на поганих новинах, знімайте напруження фізичним навантаженням, прогулянками на природі й свіжому повітрі. Шукайте позитивні емоції: спілкуйтесь з друзями, займайтесь улюбленою справою, ходіть на розважальні заходи.
  7. Спіть не менше 8 годин на добу.

І саме головне — не ігноруйте ті сигнали, якими організм привертає до себе увагу. Поява болі у за грудиною, задишки, зміна частоти пульсу, підвищення артеріального тиску, запаморочення у стану спокою чи при незначній фізичній активності, набряклості ніг — серйозні приводи для консультації з терапевтом або кардіологом.

Бережіть себе і будьте здорові!

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також