Здорові варіанти пізнього перекусу
Лікарі радять не їсти після восьмої години вечора, але дотримуватися цих рекомендацій можуть далеко не всі люди. Чи можна задовольнити нічний голод і не набрати зайвих калорій?
Гарним варіантом пізніх перекусів стануть:
- Горіхи та насіння. Вони багаті на білок, корисні жири та клітковину, дають відчуття ситості й не містять великої кількості калорій. Добре підходять мигдаль, волоські горіхи, гарбузове насіння.
- Грецький йогурт з ягодами. Він містить високий рівень білка та пробіотики, що сприяють здоров’ю кишківника. Додавання свіжих або заморожених ягід надає додаткові антиоксиданти та вітаміни.
- Свіжі овочі з гумусом. Морква, селера, огірки та перець, у поєднанні з хумусом — це низькокалорійний, але поживний перекус, багатий на клітковину та білок.
- Сири. Невеликі порції нежирних сирів, таких як моцарела або сир пармезан, можуть бути хорошим джерелом кальцію та білка.
- Темний шоколад (з вмістом какао 70% і більше). Містить антиоксиданти і може задовольнити бажання з’їсти щось солодке без великої кількості цукру.
- Варені яйця — це зручний і багатий на білок перекус, який допомагає залишатися ситим протягом тривалого часу.
- Цілозерновий хліб з авокадо. Цілозерновий хліб містить більше клітковини, а авокадо багатий на корисні жири, які забезпечують почуття ситості.
Вибираючи страви для перекусу:
- Обирайте натуральні та не оброблені продукти.
- Уникайте перекусів з високим вмістом трансжирів.
- Слідкуйте за розмірами порцій, щоб не перевищити рекомендовану кількість калорій.
- Уникайте таких стимуляторів метаболізму, як цукор і кофеїн.
- Надавайте перевагу продуктам багатим на триптофан, магній і вітаміни групи В, які сприятимуть фізіологічному сну та відновленню організму
Такий підхід до харчування допоможе вам залишатися ситими, підтримувати енергетичний рівень і не шкодити здоров’ю навіть при пізніх перекусах.