Як організувати здорове харчування школяра
Вже зовсім скоро розпочнуться заняття у школах. У зростанні й розвитку людини важливу роль відіграє харчування. Щоб дитина була фізично активною, здоровою та успішною в навчанні, батьки мають сформувати у малечі правильну харчову поведінку.
Для цього треба дотримуватися кількох правил:
- Посієш звичку – пожнеш характер. У графік прийому їжі повинен входити сніданок, обід, один-два перекуси та вечеря. Снідати дитині краще протягом години після підйому, вечеряти — не пізніше двох годин перед сном. На прийом їжі ліпше відводити хоча б 20 хвилин. У цей час не можна підганяти дітлахів, бо сформована звичка швидко їсти може призвести до набору зайвої ваги.
- Ніяких напоїв з цукром. Замість газованки, соку, квасу, компоту, холодного чаю — звичайна вода або мінералка с газом. Підшлункова та зуби скажуть вам спасибі. Звісно, деколи можуть бути й винятки, але вони на то і винятки, а не правила. До речі, один із найкорисніших напоїв для дітлахів — какао, але і його треба варити з мінімальним додаванням цукру.
- Перекуси не повинні спричиняти швидкий підйом рівня глюкози крові. Найкращим вибором стануть несолодкі злакові батончики, соломка з селери чи моркви, насіння та горіхи.
- Віддавайте перевагу цілозерновим продуктам. Це може бути різноманітні каші, цільнозернові макарони, крекери, хліб. При виборі сухих сніданків перевіряйте, щоб в них не було забагато солі чи цукру.
- Обирайте на десерт фрукти і ягоди. Вони приємні на смак та містять багато корисних речовин, в тому числі — вітаміни та мікроелементи.
- Не тримайте дома і не купуйте дітям некорисні продукти чи напої. Чипси, кока-кола, картопля-фрі мають бути лише на свята. І то не обов’язково.
- Заохочуйте фізичну активність. Діти в школі досить довгий час проводять сидячі. Спортивні секції, заняття танцями, рухливі ігри з однолітками сприятимуть зміцненню кістково-м’язової системи та правильному формуванню скелета.
Як бачите, привчити дитину до нормального харчування досить легко. Головне — самому притримуватися цих правил, бо нема кращого методу виховання, ніж власний приклад.