7 причин включити в раціон банани

Банани – це не лише смачний та зручний перекус, але й джерело макро- та мікроелементів.. Завдяки своєму складу банани вважаються одним із найкорисніших фруктів у світі.

Вони:

  1. Містять вуглеводи, зокрема природні цукри (фруктозу, глюкозу та сахарозу), які швидко засвоюються і забезпечують організм енергією. Це робить фрукт ідеальним перекусом перед тренуванням чи фізичним навантаженням.
  2. Сприяють нормалізації травлення, допомагають уникнути закрепів, зменшити кислотність шлунка, печію та неприємні відчуття при гастриті.
  3. Багаті на калій та магній — одні із найважливіших мікроелементів, що підтримують нормальну роботу серцево-судинної системи, нормалізують серцевий ритм, зміцнюють стінки судин і допомагають регулювати кров’яний тиск, запобігати м’язовим спазмам і підтримувати здоров’я нирок.
  4. Містять амінокислоту триптофан, яка сприяє виробленню серотоніну – гормону щастя. Він зменшує рівень стресу, покращує настрій і навіть бореться з депресивними станами.
  5. Завдяки вітаміну С і антиоксидантам підтримують еластичність шкіри, сприяють загоєнню ран і запобігають передчасному старінню.
  6. Багаті на вітаміни групи В та вітамін С, які сприяють зміцненню імунітету. Вони допомагають організму боротися з інфекціями та запаленнями.
  7. Завдяки наявності заліза підвищують рівень гемоглобіну в крові, що особливо важливо для людей, які страждають на анемію.

Банани можна їсти свіжими, додавати до смузі, салатів чи випічки. Вони не потребують миття і мають природну «упаковку». Пам’ятайте, що термічна обробка може зменшити кількість корисних речовин, недостиглі здатні викликати дискомфорт у шлунку через високий вміст резистентного крохмалю. Не принесуть користі й перезрілі плоди.

Оптимальна кількість для більшості людей 1–2 банани на день. Виключення — хворі на цукровий діабет або люди з непереносимістю фруктози. Можливість вживання бананів цими людьми краще обговорити з лікарем.

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також