6 причин відсутності бадьорості вранці

Сон — час відпочинку організму. Чому ж тоді ми інколи прокидаємося втомленими та розбитими? Медики назвали кілька головних ворогів бадьорості.

Кава натще

Цей напій стимулює нервову систему, змушує її працювати на повну силу. Але якщо при цьому в організмі немає достатньої кількості поживних речовин, після різкого збудження настає гальмування процесів, і хочеться спати ще більше.

Солодощі, білий хліб, випічка

Ці кулінарні вироби містять велику кількість швидких вуглеводів. Вони звільняють енергію за дуже короткий проміжок часу, після чого настає сонливість.

Знаходження у приміщеннях з нестачею кисню

Кисень життєво необхідний усім клітинам. Яскраве свідчення кисневого голодування мозку — позіхання. Щоб прокидатися в бадьорому настрої і зберігати його протягом дня, регулярно провітрюйте приміщення, де ви знаходитесь, і більше гуляйте.

Відсутність збалансованого харчування

Білок — основний будівельний матеріал, що забезпечує зростання та розмноження клітин. Основну частку раціону мають становити продукти білкового походження: м’ясо, яйця, риба, морепродукти, молочка. Не менш важлива і наявність в їжі вуглеводів, особливо — складних. Останні складаються з великої кількості сахаридів, з’єднаних один з одним. Вони забезпечують поступове вивільнення енергії та довготривале почуття насичення. Жири, що накопичуються у тканинах, постачають енергію в період хвороб або дефіциту поживних речовин. За відсутності збалансованості харчування відбувається збій обмінних процесів, через що ваше тіло просто не може відновлювати свої енерговитрати.

Неправильний раціон

Важливо не просто їсти їжу, яка містить вуглеводи, білки та жири. Важливо правильно складати раціон протягом дня. Так жири і білки повинні входити в кожен прийом їжі. Для кращого засвоєння білка до білкових продуктів додавайте зелень. До всього, на сніданок та обід краще готуйте страви із продуктів, у яких багато складних вуглеводів. А ось швидкі вуглеводи зведіть до мінімуму.

Стрес

Тривалий викид гормонів стресу руйнує організм. Це відбувається у випадку реальної небезпеки, а й у стані тривоги. Щоб зняти рівень стресу, постарайтеся взяти себе в руки, якнайбільше гуляйте, займіться йогою, медитаціями, пройдіть курс масажу, шукайте позитивні емоції скрізь, де тільки можна.

Заберіть ці причини зі свого життя, і ранок принесе вам бадьорість та гарний настрій.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також