Чого не вистачає організму, якщо хочеться солодкого

Бажання з’їсти чогось солоденького може виникати у кожного з нас. І це цілком нормальне бажання. Але нав’язлива тяга до солодкого може виявитися сигналом SOS, який посилає людині її організм.

Чому хочеться солодкого

Тому є декілька причин:

  1. Недостатній рівень енергії через хворобу, фізичне виснаження, недостатність їжі тощо. Навіть коли людина спить і зовсім не рухається, в її тілі протікають сотні різних процесів, які потребують енергії: серцебиття, кровообіг, утворенні сечі, очищення тканин, утворення нових клітин тощо. Найлегший спосіб отримання енергії – розщеплення глюкози, яку ми отримуємо при споживанні солодких продуктів.
  2. Емоційний стрес. Солодке – найсмачніший антидепресант. Підвищення рівня глюкози в крові запускає ланцюг реакцій, які призводять до утворення серотоніну – одного з гормонів щастя.
  3. Дефіцит хрому, магнію, цинку, вітамінів групи В, сполук заліза.
  4. Гормональні зміни під час вагітності чи менструації.
  5. Гормональний збій, який призводить збільшення кількості кортизолу та зниження естрогенів, прогестерону та тестостерону.
  6. Захворювання щитоподібної залози, що провокують розвиток тривожності та депресії.
  7. Глисти. Ці паразити харчуються глюкозою.
  8. Неправильні харчові звички.
  9. Сувора дієта.
  10. Психологічні та психопатологічні чинники: вживання солодкого як нагороди або втішання самого себе, депресії, нервове напруження, самотність тощо.

Важливо розуміти, що людина може хотіти солодкого або через одну причину, або через комплекс явищ.

Чого не вистачає організму, коли хочеться того чи іншого солодкого продукту

Нестерпне бажання з’їсти торта може вказувати на нестачу жиророзчинних вітамінів. Щоб позбутися дефіциту, достатньо ввести в раціон моркву, кабачки, вершки. Про нестачу магнію сигналізую надмірна любов до шоколаду. Велика кількість магнію міститься в родзинках, інжиру, куразі.

Тяга до морозива нерідко свідчить про низький рівень кальцію, триптофану, заліза та гормональні порушення. Нестача  поліненасичених кислот викликає бажання придбати козинаки, а ось брак жирів та амінокислот збільшують тягу до халви.

Чи можна з’їсти солодкого, коли цього дуже хочеться? Можна, але якщо ви помітили, що таке бажання виникає занадто часто, зверніться до терапевта або ендокринолога.

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також