Щоб українські ліки попали на європейський ринок, ми маємо виконати низку умов

Щоби українські виробники отримали фармацевтичний безвіз з ЄС, Україна має роз’язати три ключові проблеми: створити єдиний регуляторний орган, посилити боротьбу з фальсифікатами лікарських засобів та мед виробів, а також імплантувати стандарти та права ЄС.

Тобто, як наголосила Марина Слободніченко, заступниця міністра з питань євроінтеграції, швидкість втілення мрій у реальність у більшій мірі залежить від нас самих. Виступаючі на конференції «Фармбюджет 2024» вона розповіла, що МОЗ вже сформувало робочу групу, яка працює над нормативно-правовою та організаційною базою по створенню нового єдиного регуляторного органу у сфері лікарських засобів.

До всього, Україна вже подала до Єврокомісії заявку на участь у програмі Twinning. Цей інструмент Європейського Союзу допомагає налагодити інституційне співробітництво між державними адміністраціями держав-членів ЄС та країнами-бенефіціарів або країнами-партнерів. Ми надіємось, що завдяки Twinning, наші фахівці зможуть перейняти досвід однієї з країн ЄС у відпрацьовуванні бізнес-процесів новоствореного регуляторного органу.

Ще одним з пріоритетних напрямків роботи має стати розвиток сфери клінічних випробувань в Україні та подальшого налагодження взаємовідносин з науковими інститутами ЄС. Наші фармвиробники та ліки, які вони випускають, мають бути впізнаваними на міжнародному ринку. А результати досліджень — авторитетними. Щоб це сталось, треба вже сьогодні вивчати особливості роботи профільних генеральних директоратів Єврокомісії та залучати фахівців для обговорення проблем, участі в дискусіях та роботі робочих груп.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також