Як розрізнити симптоми грипу, ГРВІ та COVID-19

Осінь та зима – сезон зростання кількості захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19. В цьому році в Запорізькій області з 2 жовтня по 10 грудня виявлено 22,5 000 хворих на ГРВІ та 2,3 000 пацієнтів з COVID-19. Лабораторно підтверджених випадків грипу наразі не виявлено, але, як кажуть, ще не вечір — до весни далеко. Як простій людині розрізнити простуду від грипу та корони, та як діяти при появі захворювань?

Чим відрізняється застуда від грипу

Симптоми грипу, ГРВІ та COVID-19

Симптоми грипу, ГРВІ та COVID-19

І грип, і застуда, і корона належать до вірусних інфекцій. Але динаміка розвитку цих хвороб та їх ускладнення можуть дуже різнитися. Грип майже завжди розвивається раптово, стан погіршується, як кажуть, на очах.

Серед перших симптомів грипу:

  • гарячка та озноб (температура зазвичай вище 38 °C);
  • сильний головний біль (найчастіше він відчувається у лобній долі, або в зоні дії зорового нерва);
  • біль у м’язах;
  • виражена слабкість;
  • швидке стомлення.

На 2-4 день у хворого може з’явитися нежить, закладеність носа,  біль у горлі та сухий надсадний кашель. У літніх людей нерідко головними проявами стають виражена слабкість або марення. Основні симптоми захворювання у більшості випадків минають самостійно через 3-7 днів, але кашель та слабкість іноді тривають понад два тижні.

При застуді зазвичай самопочуття погіршується поступово, впродовж кількох днів. У людини спочатку з’являється нежить, першіння та біль в горлі, кашель (не дуже виражений). Через день-два до них можуть додатися підвищення температури (в межах 37-38 °C), головний біль, слабкість.

Чим відрізняється COVID-19 від грипу та ГРВІ

Відрізнити COVID-19 від грипу чи застуди непросто. Наприклад, симптоми нового штаму Omicron дуже схожі з симптомами застуди. Інші штами дають багато грипоподібних проявів. Однак при короні, окрім респіраторних симптомів, температури, та вираженої слабкості, часто спостерігається зміна смаку та втрата нюху. Найкращим способом діагностики є тестування за допомогою антигенного-, ПЛР- чи експрес-тесту.

Алгоритм дій при перших ознаках захворювання

При появі перших симптомів хвороби, не займайтеся самолікуванням — зверніться до сімейного лікаря. Пам’ятайте, що і грип, і простуда і COVID-19  — інфекційні хвороби. Щоб не наражати оточення на небезпеку, залишіться вдома. Якщо немає такої можливості, у місцях скупчення людей обов’язково надівайте маску. Вдома частіше робіть вологе прибирання, використовуйте індивідуальний посуд. Під час хвороби дозвольте собі відлежатись, пийте більше рідини (теплий чай, настої трав тощо) та виконуйте рекомендації лікаря.

Щоб посилити імунітет проти грипу та COVID-19, робіть щосезонні щеплення.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також