Чому медична реформа в Запоріжжі працює проти людей?

Дивна ситуація склалася в місті Запоріжжя з записом до лікарів вузької спеціалізації. Тепер, щоб потрапити на прийом до дитячого та дорослого невропатолога, хірурга, травматолога, отоларинголога чи іншого фахівця недостатньо одного електронного направлення від сімейного лікаря. Попередній запис відбувається в реєстратурі. Отримати талончик можна лише у призначений день.

Щоб записатися на зручну дату, пацієнти вимушені приходити до відкриття поліклініки, займати чергу, тратити купу часу та нервів. І то не факт, що вони встигнуть отримати бажаного талончика на наступний тиждень. І це все — в неможливу спеку.

А як бути людям, які не мають здоров’я на подорож та стояння в чергах? Як бути мамам, які не мають на кого залишити маленьку дитину і не мають можливості тратити півдоби на отримання талончика до лікаря? Навіщо тоді держава розпочинала медичну реформу та вводила електронні правлення? Навіщо створювались медичні інформаційні системи, в тому числі Hels, які давали можливість обрати потрібного спеціаліста, подивитися його графік прийму та в режимі онлайн записатися на консультацію у зручний для хворого час?

Чому сьогодні під час війни щотижня зранку п’ятниці під віконцями реєстрацій багатьох поліклінік збираються величезні черги роздратованих людей, які намагаються отримати бажаний пропуск до лікаря? Хто відповість, якщо в цей натовп прилетить російська ракета? Для чого у міських та обласних медичних закладах створюються такі умови отримання медичних послуг? Не для того, щоб більш спроможні пацієнти йшли до приватних фахівців? Питань багато. Що на них відповість влада?

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також