Ліки лише по російському паспорту

На тимчасово окупованій території Запорізької області представники органів російської влади розпочали формування списків пацієнтів, які мають право на отримання пільгових ліків. При цьому безкоштовні медикаменти видаватимуться лише людям із російським паспортом. Під прикриттям доброї справи «русскій мір» розпочинає нову хвилю паспортизації.

Згідно з повідомленням Telegram-каналу «Токмак Прес-центр», збір даних про пацієнтів із цукровим діабетом, гіпертонією, ревматоїдним артритом, бронхіальною астмою вже розпочато у Токмацькому міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Для попадання до реєстру хворий має надати оригінали та ксерокопії російського паспорта та СНІЛЗ. За наявності інвалідності — свідоцтво про присвоєну групу. Люди, які не потрапили до списків, не можуть розраховувати на пільгове забезпечення. За словами представників влади, головною причиною цього є централізована закупівля препаратів.

Центр протидії дезінформації – робочий орган Ради національної безпеки та оборони України – називає такі дії маніпуляцією, спрямованою на прискорення темпів паспортизації. Як відомо, пацієнти, які раніше входили до української програми «Доступні ліки», після захоплення частини територій перестали отримувати безкоштовні життєво необхідні препарати для лікування діабету II типу, серцево-судинних патологій, ряду психічних розладів, бронхіальної астми. Тепер російська влада вирішила частково задовольнити запити незадоволених людей, зробивши фокус на паспортизацію.

Про  справи в медицині в окупованій частині Запорізької області ви можете почитати тут.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також