У скільки запоріжцям обійдеться вилікувати вірусну інфекцію?

У сезон застуд, ГРВІ та грипу кожен з нас залишає в аптеках чималі суми.  Починається все з вітамінів та зміцнюючих імунітет засобів в надії не захворіти.

За перших ознак застуди купуємо розчинні порошки типу терафлю, антигрипін, колдрекс, флюколд. Потім в хід все ж таки йдуть противірусні, сиропи від кашлю, краплі в ніс, а якщо раптом ускладнення, то й антибіотики…

Як розповіла провізор-фармацевт однієї із запорізьких аптек, сьогодні середній чек для лікування ГРВІ складає 600 гривень. Якщо брати найдешевші препарати,  все одно знадобиться мінімум 400 гривень. При цьому спеціаліст зазначає, що в останній час набагато менше запоріжців займаються самолікуванням по Інтернету чи призначають собі лікування самі, переважна більшість приходить з рецептом від сімейного лікаря.

Аптекарка припускає, що сьогодні ліки настільки недешеві, що люди просто не хочуть купувати зайві ліки, а хочуть керуватися компетентною порадою фахівця.

До речі, в Запоріжжі ще залишилося декілька  аптек, де готують ліки за індивідуальним рецептом. Там теж продають ліки та вітаміни власного виробництва. Є там і антигрипін, до складу якого входять  тіж самі складові, що і у популярних аптечних протизастудних розчинних порошках. Зокрема, глюконат кальцію, ацетилсаліцилова кислота або парацетамол, аскорбінова кислота, рутин та препарат судинозвужувальної дії. Ціна ж відрізняється суттєво.

Медики попереджають, що короновірусна інфекція антибіотиками не лікується. Ліки в кожному індивідуальному випадку повинен призначати лише сімейний лікар. Якщо ковід протікає важко та з ускладненнями і людина потрапляє до стаціонару, її лікування повністю фінансує НСЗУ.

«На лікування кожного пацієнта виділяється 22 тисяч гривень. Зазвичай цих коштів вистачає. В рідкісних випадках родичі купують ліки, коли потрібні ті, що не входять до стандартного протоколу лікування. Або людина довго перебуває в реанімації і всі кошти вичерпано», – розповів директор Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Дмитро Івченко.

Проте, за його словами, в середньому в реанімації ковідного відділення пацієнти перебувають 7-10 днів, і коштів НСЗУ вистачає на їхнє безкоштовне лікування.

Автор: Дар'я

Зараз обговорюють

Читайте також