Вживання екстракту журавлини сприяє покращенню мікрофлори кишківника, знижує ризик діабету, хвороб серця та судин

Нещодавнє дослідження, проведене Університетом Лаваля та Інститутом харчування та функціональних продуктів (INAF), повідомило, що вживання екстракту журавлини лише впродовж чотирьох днів покращує мікробіоту кишківника та допомагає запобігти таким хронічним захворюванням, як діабет і хвороби серця та судин. Робота опублікована в журналі npj Biofilms and Microbiomes.

Дослідження на людях було розпочато після багатообіцяючих результатів у системі SHIME in vitro, яка відтворює ділянки кишківника. У експерименті брали участь 39 здорових чоловіків та жінок. У них в перший та останній день експерименту взяли зразки плазми крові та сечі. 28 людей надали зразки калу. Всі учасники  двічі на день, вранці та ввечері, вживали журавлинну добавку у формі капсул. Дозировка була еквівалентна прийому 60 грамів свіжої журавлини.

Дослідницька група під керівництвом Іва Дежардена, професора факультету сільського господарства та харчових наук, показала, що споживання журавлини ( Vaccinium macrocarpon) знижує частоту інфекцій сечовивідних шляхів, ризик діабету, запобігає серцево-судинним і нейродегенеративним захворюванням та стимулює розвиток бактерій роду Bifidobacterium та Akkermansia muciniphila, що містяться в кишківнику. Ці позитивні ефекти в першу чергу пояснюються високими концентраціями поліфенолів, фенольних кислот, антоціанів та флавонолів. Примітно, що журавлина є одним із небагатьох харчових джерел олігомерних флаван-3-олів, які називаються проантоціанідинами А-типу. Вони відіграють важливу роль у здоров’ї слизовій оболонки кишківника, допомагаючи зменшити запалення та зміцнити кишковий бар’єр.

Зараз дослідницька група зацікавлена ​​у вивченні довгострокових ефектів екстрактів.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також