Захворюваність COVID-19 у Запоріжжі знижується

У середині лютого заступник директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Міщак повідомив, що зараз у місті хворіють COVID-19 біля 70 осіб на тиждень. Раніше бувало, що за той же час нараховували і 3-4 тисячі хворих, що говорило про значно критичнішу ситуацію. Наразі госпіталізують приблизно ⅕ від попередніх показників.

О. Міщак пояснює такі показники тим, що в області переважає штам «Омікрон». Ця генна мутація викликає меньше клінічних ускладнень та має менш активну патогенність. Попри це, відомо, що «Омікрон», згідно інформації від МОЗ, має менший за «Дельту» інкубаційний період і становить 3 дні. 

Зниження кількості хворих COVID-19 перш за все пішла на спад завдяки вакцинації населення. А також тому, що ті, хто отримав перші 2 дози завчасно, отримали необхідні бустерні дози після підписання МОЗ відповідного дозволу. 

Сьогодні вакциновано більше 128 тис мешканців Запорізької області та все ще активно працюють Центри первинної медико-санітарної допомоги, про які ми писали раніше. Всього нараховується 14 кабінетів для щеплень на базі 7 КНП. Лікарі нагадують, що для отримання вакцини необхідно завчасно записуватися зручним для себе способом, а для прийому мати з собою ІПН та паспорт. 

Пам’ятайте, що при перших симптомах захворювання варто звернутися до свого сімейного лікаря, пройти необхідні тести та залишатися на самоізоляції при підозрі на COVID-19 до отримання результатів з лікарні. Основні симптоми, що мають визвати підозру: нежить, головний біль, відчуття повної відсутності сил, трохи рідше чхання та кашель, біль у горлі та хрипота, озноб чи тремтіння частин тіла, лихоманка, повна або часткова втрата нюху та смаку. Не варто залишати напризволяще плин хвороби, тому що у цього штаму можливі негативні наслідки для організму, аж до госпіталізації та летальних випадків.

Олександр Міщак зазначив, що навіть в окупованій частині Запорізької області лікарі продовжували працювати, роблячи щеплення тими вакцинами, що були завезені Україною у центри вакцинації до повномасштабного вторгнення. На жаль, загарбники сьогодні активно протистоять нашим вакцинам та проводять відповідні кампанії, і ми ніяк не можемо на це вплинути.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також